Nasze autorskie wycieczki rowerowe

Jeszcze ich tutaj nie ma, ale ciężko pracujemy nad ich przygotowaniem. Jak tylko się pojawią to od razu o tym poinformujemy, a tymczasem zapraszamy do przeczytania innych ciekawych treści na stronie.

Szukasz rowerowej inspiracji... sprawdź nasze propozycje

Po raz kolejny jedziesz tą samą trasą i masz ochotę poznać coś nowego? Prezentujemy poniżej propozycje, które naszym zdaniem są godne polecenia. Mogą one być inspiracją jednodniowej wycieczki, tygodniowego wyjazdu, a nawet miesięcznego urlopu z siodełkiem… Nie będziemy się już dłużej rozpisywać, po prostu zapraszamy. 

Najpopularniejszy, najdłuższy i chyba najbardziej rozpoznawalny szlak rowerowy w Polsce… pewnie się powtarzamy, ponieważ każdy o nim słyszał, lecz warto o nim mówić z kilku powodów.

Jest to bardzo dobrze przygotowany, opisany i ciekawie zrealizowany pomysł na szlak rowerowy. Ponad 2.000km możliwych dróg, w tym główna trasa o długości ponad 1.880km, która zaczyna się gdzie?? W KOŃSKICH – czyli tuż za miedzą. Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej GreenVelo i zaplanowania wycieczki.

PS. Możemy tylko troszkę powiedzieć, że jeden z naszych członków jest związany z projektem dotyczącym GreenVelo… ale więcej szczegółów przekażemy jak tylko projekt zacznie być realizowany. 

Velo Małopolska to projekt, któremu od dawna kibicujemy. Z każdym dniem przybywa oddanych do użytku dla rowerzystów szlaków oraz tras rowerowych, których na chwilę obecną jak dobrze liczymy jest już chyba ponad 600km (o ile nie są to już przeterminowane informacje 😉

Szczególnie zapraszamy na stronę internetową projektu. Znajdziemy tam dokładne opisy wszystkich szlaków i tras rowerowych oraz bardzo ciekawą propozycję jaką są wycieczki rowerowe (przygotowany opis trasy, dokładna mapa oraz dostępny do pobrania ślad GPX). Jedynie co pozostaje dodać to: Visit Małopolska !!!

Pomysł ten ma swoje początki w 2009 roku, a rozpoczęty w ramach kampanii Teraz Rower w 2015 roku. To trasa rowerowa łącząca Warszawę z Gdańskiem poprowadzona wzdłuż drogi krajowej nr 7 ale bocznymi, mało uczęszczanymi drogami. W ramach projektu na stronie przygotowana jest mapa szlaku oraz duża ilość praktycznych informacji. Jeśli nie wyjazd do małopolski, to może w stronę pomorza? 

PS. Ostatnio wpadł mi do głowy pomysł przygotowania trasy zielona7plus… łączącej Szydłowiec z punktem startowym w Warszawie. Kto popiera?

Jest to projekt przygotowywany przez ludzi związanych z firmą 80rowerów.pl – kto ich nie zna zachęcam do odwiedzenia strony – WARTO 😉

Projekt Polska na rowerze – o co w tym chodzi? Z założenia ma to być miejsce wspierające turystykę rowerową oraz promujące szlaki i miejsca rowerowe zarówno dla polskich jak i zagranicznych turystów (strona jest dostępna także w języku angielskim) – można wysłać znajomym.

Co znajdziemy? Zebrane w jednym miejscu (nie wszystkie, ponieważ systematycznie aktualizowane) trasy i miejscówki rowerowe wraz ze szczegółowymi opisami… już teraz informacji jest dużo – dlatego zachęcamy do skorzystania!

Projekt tras rowerowych (a w zasadzie szlaków rowerowych), których początek i koniec jest w Suchedniowie (czyli mamy około 20km dojazdu z Szydłowca). Zaproponowanych tras jest na ten moment 10 wraz z opisem i oczywiście możliwością pobrania pliku GPX do każdej z nich. Są to propozycje tras w kategorii szosa, MTB oraz rodzinno – rekreacyjnej. 

Nie pozostaje nam nic innego jak zaprosić do skorzystania, a tych co już byli prosimy o opinię 😉

Nasz rodzimy Urząd Miasta zaprasza do turystyki rowerowej i prezentuje na swojej stronie oznakowane oraz nieoznakowane trasy rowerowe. Zapewne większość tych miejsc jest już wszystkim doskonale znana, ale zawsze warto przeczytać – być może uda się znaleźć coś ciekawego.