nowyrok2023

Rowerowe przywitanie Nowego Roku 2023

1 stycznia godzina 12:00 pod Ratuszem…
 
Sympatycy jazdy na rowerach tradycyjnie spotkali się pod Ratuszem 1 stycznia, aby rozpocząć Nowy Rok od pokręcenia nóżką. Trzeba przyznać, że pogoda w tym roku zrobiła nam dużą niespodziankę i pozwoliła po zabawie sylwestrowej odpocząć na świeżym powietrzu w promieniach słońca w BARDZO przyjemniej temperaturze.
Oczywiście każdy z uczestników dodał pierwsze kilometry na tegorocznym liczniku.
 
Przy tej okazji składamy wszystkim życzenia wszelkiej pomyślności w Nowym Roku.
Created with GIMP

#NAA, czyli Nocny Atak Altany

W związku z tym, że nasza grupa fajne pomysły lubi wcielać w życie, zrodzona dawno temu w głowie idea nocnego wjazdu na Altanę ziściła się 30 lipca 2021 roku.

Na umieszczone wydarzenie odpowiedziało 8 śmiałków, stawiając się w wyznaczonym miejscu i czasie wraz z rowerami, kaskami, lampkami a przede wszystkim z chęcią poznania naszej Altany (nadmienić tu należy, że część uczestników mieszka w Szydłowcu od ponad 30 lat, a na tej górze nigdy nie była). Nie można tego powiedzieć o przewodniku naszej grupy, Przemku, który to najwyższy szczyt woj. mazowieckiego jak i pobliską Cymbrę zna na pamięć i chętnie całą grupę po nich oprowadził.

Nocna jazda jak się można spodziewać pomimo, że była wymagająca to dostarczyła dużą dawkę wrażeń oraz nowych doświadczeń. Tak dużą, że niektórzy już na końcu nie mogli się doczekać kolejnej edycji nocnych wyjazdów rowerowych, które mamy w planach organizować.

Pierwszy raz wybrał się z nami także Kamil, który w tych słowach opisał swój udział:
Impreza okazała się sukcesem choć Adrian od dłuższego czasu to odkładał, nie wiem czemu. No i był to strzał w dziesiątkę gdyż zróżnicowana trasa zaplanowana przez Przemka dostarczyła chyba każdemu z nas właśnie tego czego każdy oczekiwał. Były podjazdy, piach, trochę błotka, kamieniste zjazdy itp. czyli esencja MTB plus jazda w warunkach nocnych – coś zupełnie nowego, rewelacja.!!! Mam nadzieję że ta impreza będzie początkiem czegoś co na stałe wpisze się w kalendarzu Aktywnego Szydłowca. Myślę że jeszcze kilka osób by się znalazło które chciałyby spróbować… To chyba tyle z mojej strony – nie wszystko da się opisać słowami po prostu trzeba to przeżyć.

Tym oto akcentem zakończymy opis spotkania, a poniżej zamieszczamy link do galerii zdjęć, które w nocnych warunkach udało się zrobić. Poniżej także ślad trasy po jakiej przejechaliśmy, jeśli ktoś będzie zainteresowany jej sprawdzeniem czy powtórzeniem to można sobie pobrać plik GPX i wrzucić na nawigację.

kubki_aktywny

Szydłowiecki Geocaching !!!

Jeśli kiedykolwiek marzyliście o posiadaniu kubka do porannej kawy, bądź popołudniowej herbaty, ale nie takiego zwyczajnego – lecz jedynego w swoim rodzaju z logo Aktywny Szydłowiec 😉 to jest ku temu najlepsza okazja. Kubek taki można wygrać i czeka on już na nowego właściciela!

W związku z tym, że grupa jest aktywna – to i konkurs będzie aktywny! Kubek trzeba sobie odnaleźć. Jest on schowany gdzieś na terenie gminy Szydłowiec. Porządnie zapakowany pakunek został pozostawiony w pewnym miejscu. W jakim? O tym poniżej, ale na początek krótki regulamin:
1. Kubek po odnalezieniu staje się własnością znalazcy. Szukać kubka można w pojedynkę, ale można też i w grupach. Można pieszo, na rowerze, hulajnodze (nie polecamy jednak jeździć konno lub autem).
2. Co dwa dni będziemy umieszczać dokładniejsze opisy miejsca pozostawienia kubka, aż do chwili jego odnalezienia.
3. Po odnalezieniu kubeczka należy o tym fakcie poinformować organizatorów przez przesłanie zdjęcia szczęśliwego znalazcy z miejsca odnalezienia na adres: aktywnyszydlowiec@gmail.com

Tak wygląda pakunek, którego szukamy.

Gdzie jest kubek? Tutaj gdzie:
Od setek lat piaskowy Gryf
Pod zieloną choinką czuwa
Wielu przechodniów bacznie obserwuje
Pakunek nasz jego opiece został powierzony
Obiecał stale na niego patrzeć

Dodatkowe informacje (aktualizacja 10.06.2021):
Miejsce Gryfa jest blisko związane z jedną z zabytkowych, wykonanych z szydłowieckiego piaskowca budowli będących atrakcją turystyczną miasta. Głowa Gryfa bardziej przypomina głowę smoka niż ptaka. 

Artefakt odnaleziony !
czwartek po południu poszukiwania się opłaciły i kubek stał się własnością Aktywnego Poszukiwacza! Gratulujemy Asia Joasia Joanna !

Kubek odnaleziony - Gratulujemy p. Joannie wytrwałości !!!

Dla wielu z nas pierwszą aplikacją służącą do zapisywania aktywności było Endomondo – piszemy BYŁO, ponieważ od 1 stycznia 2021 aplikacja zostanie wyłączona i nie będzie już dostępna dla użytkowników.

Dla wszystkich osób, które szukają nowego rozwiązania polecamy aplikację STRAVA, dostępną na wszystkie systemy operacyjne telefonów komórkowych. W bezpłatnej wersji posiada ona zbliżoną funkcjonalność do Endomondo.

Zachęcamy również do dołączenia do Strava Club Aktywny Szydłowiec (link poniżej). Do zobaczenia na treningu!

2020_01_endomondo

Pozytywna Rywalizacja z Endomondo

Od 1 stycznia 2020 trwała Pozytywna Rywalizacja Aktywnego Szydłowca na platformie Endomondo. Zgodnie z planem miała się zakończyć 31 grudnia, lecz niestety noworoczny chochlik lub żółty minionek dokładnie ostatniego dnia roku WYŁĄCZYŁ stronę endomondo.com i przy próbie pobrania danych z rywalizacji otrzymaliśmy tylko soczyście zielony napis ERROR.

Jednak nie zasypaliśmy gruszek w popiele i udało nam się skontaktować z osobami, które pod koniec listopada zajmowały czołowe 3 miejsca z tak dużą przewagą, że z dużą dozą prawdopodobieństwa można stwierdzić, że zajęli pierwsze 3 miejsca.

Podium Pozytywnej Rywalizacji Aktywnego Szydłowca zajęli:

1. Rafał Madej z wynikiem 7.100km
2. Rafał Salamaga z wynikiem 5.670km
3. Przemek Bodo z wynikiem 4.280km

Gratulujemy uczestnikom, którzy zajęli pierwsze trzy miejsca.
Dziękujemy również pozostałym osobą, które postanowiły dołączyć się do tej zabawy. 

noworoczny2021

Rowerowe przywitanie 2021 Roku

2021 jest w pewnym sensie kontynuacją zmian, które rozpoczęły się w ubiegłym roku. Czy jest lepiej? Czas pokaże. 

W tym roku zupełnie odmiennie od lat poprzednich nie zaplanowaliśmy rowerowego Nowego Roku, lecz spontanicznie każdy z nas kierowany wewnętrzną potrzebą przyjechał na Rynek Wielki, aby tradycji stało się zadość (a jak powiadają: tradycja to rzecz święta). Podążając gęsiego z zachowaniem odstępów, lecz przy niezbyt sprzyjającej pogodzie każdy z obecnych rozpoczął „kręcenie” tegorocznych kilometrów, których stan został wyzerowany wraz z odliczaniem 3…2…1… i wypiciem łyka noworocznego szampana. 

Życzymy wszystkim pomyślności w rozpoczętym już 2021 roku i do zobaczenia!!!
PS. Mamy bardzo dużo pomysłów na ten rok i nie zawahamy się ich użyć 😉

Created with GIMP

III Szydłowiecki Rajd dla Niepodległej

3 października 2020 sympatycy jazdy na rowerze spotkali się po raz trzeci na szydłowieckim Rynku aby upamiętnić rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Na starcie pojawiło się ponad 90 osób, które miały do wyboru dwa warianty trasy: 60km – dystans rodzinny oraz 100km dla tych wytrwałych. Po kilku chłodnych, deszczowych dniach sobota przywitała nas słonecznym porankiem i prognozami pogody zapowiadającymi brak opadów i temperatury ponad 20 stopni. I warto podkreślić, że zamówiona przez organizatorów dobra pogoda dopisała tak samo jak i humory uczestników. Aby kolarze zbytnio się nie zgrzali, chłodzeniem zajął się silny wiatr, który czasem pomagał wiejąc w plecy, lecz częściej dokuczał dując prosto w twarz – a jak mówią: najgorszy jest wiatr!

Około godziny 9:00 wystartowaliśmy w dwóch peletonach podzielonych wg zaplanowanego dystansu. Honorowym starterem niepodległościowego rajdu był Roman Burek, komendant szydłowieckiego Związku Strzeleckiego.  Tegoroczną drogę przejazdu przygotował Jarek (dzięki!). Wiodła ona przez południowe, zachodnie i północne tereny otaczające Szydłowiec… nadmienić należy, że trasa była zacna, prowadziła drogami o pięknych krajobrazach i małym ruchu samochodowym – nic tylko jechać. I tak pierwsi kolarze dotarli na metę na szydłowieckim Zamku około godziny 13:00, zaś ostatni tak polubili zaproponowaną w tym roku drogę, że stwierdzili że dojadą dopiero we wtorek 🙂 Dla wszystkich uczestników, którzy przejechali cały dystans czekały pamiątkowe dyplomy oraz medale.

Na zakończenie chcemy podziękować uczestnikom za zaufanie i udział w rajdzie, współorganizatorom za zaangażowanie i włożony wysiłek oraz sponsorom za wkład w przygotowanie i realizację wydarzenia. Mamy nadzieję, że za rok spotkamy się w jeszcze większym składzie, aby wspólnie upamiętnić 103 rocznicę odzyskania Niepodległości. Wielkie dzięki i do zobaczenia na trasie.

foto_wydarzenie_40kmchallenge

#40km_challenge - Pomoc dla Łukasza

Rok 2020 zmienił dużo w naszym życiu. W obawie przed CoVID-19 dużo osób zamknęło się w domach, mamy przymusową izolację i odmienione warunki życia. Jednak atak koronawirusa nie oznacza, że inne choroby przestały istnieć. Łukasz, mieszkaniec Szydłowca, znany przez sporo grupę osób ze swojej działalności artystycznej w 2020 wymagał pilnej pomocy lekarskiej. Jego życie zmieniło się z dnia na dzień. 

Nie możemy pomóc grupowo, lecz możemy pojedynczo – każdy z Nas osobno. I tak został zrealizowany pomysł wsparcia dla Łukasza. W maju 2020 wzięliśmy udział w 40km wyzwaniu i zbiórce środków dla Łukasza. Udało się i to jak – w #40km_challenge uczestniczyło kilkanaście osób, nominując i motywując jedni drugich. I tak przejechaliśmy w tej słusznej sprawie łącznie kilkaset kilometrów zbierając pieniądze i promując zbiórkę. A Łukasz pomyślnie przeszedł operacje i wymaga teraz długiej rehabilitacji – ale będzie dobrze. 
Łukasz – życzymy szybkiego powrotu do zdrowia !!!

Created with GIMP

Zdalny Rowerowy Rajd Majowkowy 2020

Możemy powiedzieć na początku, że… UDAŁO SIĘ !!!

Bo jak innymi słowy opisać chwilę, w której krótki pomysł jednego członka Aktywnego Stowarzyszenia zmienia się wpierw we wstępny zarys trasy, a po 10 minutach w wydarzenie na Facebook’u ?

Trochę z „potrzeby serca”, a trochę z tęsknoty za wspólnym jeżdżeniem połączyliśmy się w jeden duży peleton jadący tą samą trasa, tylko trochę rozciągnięty w czasie. I tym oto sposobem będąc w izolacji spowodowanej światową epidemią zdalnie połączyliśmy te nasze wszystkie przejazdy w jeden. 

Dziękujemy wszystkim, którzy się dołączyli. Tym, którzy przejechali zaproponowaną trasę, jak również i tym, którzy ją trochę zmienili jednak mając w pamięci, że „jedziemy wspólnie”… To dzięki wam miało to sens i umożliwiło chwilowe wyrwanie się z tej codziennej rutyny świata epoki koronawirusa.

Dziękujemy również Rafałowi, który te wszystkie nasze chwile uwiecznione fotografiami połączył w jeden film.

Życzymy wszystkim aby podczas Majówki 2021 można było już pojechać RAZEM, a tymczasem zapraszamy na film.

DSC08608a_20200201_163205

Noworoczne Spotkanie Rowerzystów

Po raz pierwszy Stowarzyszenie Bike Team Szydłowiec zorganizowało Noworoczne Spotkanie Rowerzystów. Relacja z tego wspaniałego wydarzenia dostępna na stronie www.rowerowyszydlowiec.pl.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

2020_01_rajdstyczniowy

Rowerowe przywitanie Nowego Roku 2020

Nowy, młodziutki Rok 2020 rozpieścił szydłowieckich rowerzystów cieplutką i słoneczną pogodą… jak co roku tradycyjnie spotkaliśmy się 1 stycznia o godzinie 12:00 na placu Rynek Wielki, aby świętować rozpoczęcie Nowego Roku jak również „wywietrzyć” głowy po zabawie sylwestrowej  … 14’tu pozytywnie zakręconych kolarzy wykręciło po minimum 30km na noworocznych licznikach.

Przy okazji wszystkim Aktywnym życzymy w Nowym Roku zdrowia, uśmiechu, dużej ilości przejechanych km, małej ilości awarii na drodze oraz bezpiecznych wyjazdów… Do Siego Roku 2020 !!!