Dla wielu z nas pierwszą aplikacją służącą do zapisywania aktywności było Endomondo – piszemy BYŁO, ponieważ od 1 stycznia 2021 aplikacja zostanie wyłączona i nie będzie już dostępna dla użytkowników.

Dla wszystkich osób, które szukają nowego rozwiązania polecamy aplikację STRAVA, dostępną na wszystkie systemy operacyjne telefonów komórkowych. W bezpłatnej wersji posiada ona zbliżoną funkcjonalność do Endomondo.

Zachęcamy również do dołączenia do Strava Club Aktywny Szydłowiec (link poniżej). Do zobaczenia na treningu!

2020_01_endomondo

Pozytywna Rywalizacja z Endomondo

Od 1 stycznia 2020 trwała Pozytywna Rywalizacja Aktywnego Szydłowca na platformie Endomondo. Zgodnie z planem miała się zakończyć 31 grudnia, lecz niestety noworoczny chochlik lub żółty minionek dokładnie ostatniego dnia roku WYŁĄCZYŁ stronę endomondo.com i przy próbie pobrania danych z rywalizacji otrzymaliśmy tylko soczyście zielony napis ERROR.

Jednak nie zasypaliśmy gruszek w popiele i udało nam się skontaktować z osobami, które pod koniec listopada zajmowały czołowe 3 miejsca z tak dużą przewagą, że z dużą dozą prawdopodobieństwa można stwierdzić, że zajęli pierwsze 3 miejsca.

Podium Pozytywnej Rywalizacji Aktywnego Szydłowca zajęli:

1. Rafał Madej z wynikiem 7.100km
2. Rafał Salamaga z wynikiem 5.670km
3. Przemek Bodo z wynikiem 4.280km

Gratulujemy uczestnikom, którzy zajęli pierwsze trzy miejsca.
Dziękujemy również pozostałym osobą, które postanowiły dołączyć się do tej zabawy. 

noworoczny2021

Rowerowe przywitanie 2021 Roku

2021 jest w pewnym sensie kontynuacją zmian, które rozpoczęły się w ubiegłym roku. Czy jest lepiej? Czas pokaże. 

W tym roku zupełnie odmiennie od lat poprzednich nie zaplanowaliśmy rowerowego Nowego Roku, lecz spontanicznie każdy z nas kierowany wewnętrzną potrzebą przyjechał na Rynek Wielki, aby tradycji stało się zadość (a jak powiadają: tradycja to rzecz święta). Podążając gęsiego z zachowaniem odstępów, lecz przy niezbyt sprzyjającej pogodzie każdy z obecnych rozpoczął „kręcenie” tegorocznych kilometrów, których stan został wyzerowany wraz z odliczaniem 3…2…1… i wypiciem łyka noworocznego szampana. 

Życzymy wszystkim pomyślności w rozpoczętym już 2021 roku i do zobaczenia!!!
PS. Mamy bardzo dużo pomysłów na ten rok i nie zawahamy się ich użyć 😉

III Szydłowiecki Rajd dla Niepodległej

3 października 2020 sympatycy jazdy na rowerze spotkali się po raz trzeci na szydłowieckim Rynku aby upamiętnić rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Na starcie pojawiło się ponad 90 osób, które miały do wyboru dwa warianty trasy: 60km – dystans rodzinny oraz 100km dla tych wytrwałych. Po kilku chłodnych, deszczowych dniach sobota przywitała nas słonecznym porankiem i prognozami pogody zapowiadającymi brak opadów i temperatury ponad 20 stopni. I warto podkreślić, że zamówiona przez organizatorów dobra pogoda dopisała tak samo jak i humory uczestników. Aby kolarze zbytnio się nie zgrzali, chłodzeniem zajął się silny wiatr, który czasem pomagał wiejąc w plecy, lecz częściej dokuczał dując prosto w twarz – a jak mówią: najgorszy jest wiatr!

Około godziny 9:00 wystartowaliśmy w dwóch peletonach podzielonych wg zaplanowanego dystansu. Honorowym starterem niepodległościowego rajdu był Roman Burek, komendant szydłowieckiego Związku Strzeleckiego.  Tegoroczną drogę przejazdu przygotował Jarek (dzięki!). Wiodła ona przez południowe, zachodnie i północne tereny otaczające Szydłowiec… nadmienić należy, że trasa była zacna, prowadziła drogami o pięknych krajobrazach i małym ruchu samochodowym – nic tylko jechać. I tak pierwsi kolarze dotarli na metę na szydłowieckim Zamku około godziny 13:00, zaś ostatni tak polubili zaproponowaną w tym roku drogę, że stwierdzili że dojadą dopiero we wtorek 🙂 Dla wszystkich uczestników, którzy przejechali cały dystans czekały pamiątkowe dyplomy oraz medale.

Na zakończenie chcemy podziękować uczestnikom za zaufanie i udział w rajdzie, współorganizatorom za zaangażowanie i włożony wysiłek oraz sponsorom za wkład w przygotowanie i realizację wydarzenia. Mamy nadzieję, że za rok spotkamy się w jeszcze większym składzie, aby wspólnie upamiętnić 103 rocznicę odzyskania Niepodległości. Wielkie dzięki i do zobaczenia na trasie.

PS. Jeśli ktoś miałby ochotę przejechać jeszcze raz trasę III Rajdu dla Niepodległej to podaję mapy:
trasa 60km do zobaczenia tutaj (kliknij)
trasa 100km do zobaczenia tutaj (kliknij)

foto_wydarzenie_40kmchallenge

#40km_challenge - Pomoc dla Łukasza

Rok 2020 zmienił dużo w naszym życiu. W obawie przed CoVID-19 dużo osób zamknęło się w domach, mamy przymusową izolację i odmienione warunki życia. Jednak atak koronawirusa nie oznacza, że inne choroby przestały istnieć. Łukasz, mieszkaniec Szydłowca, znany przez sporo grupę osób ze swojej działalności artystycznej w 2020 wymagał pilnej pomocy lekarskiej. Jego życie zmieniło się z dnia na dzień. 

Nie możemy pomóc grupowo, lecz możemy pojedynczo – każdy z Nas osobno. I tak został zrealizowany pomysł wsparcia dla Łukasza. W maju 2020 wzięliśmy udział w 40km wyzwaniu i zbiórce środków dla Łukasza. Udało się i to jak – w #40km_challenge uczestniczyło kilkanaście osób, nominując i motywując jedni drugich. I tak przejechaliśmy w tej słusznej sprawie łącznie kilkaset kilometrów zbierając pieniądze i promując zbiórkę. A Łukasz pomyślnie przeszedł operacje i wymaga teraz długiej rehabilitacji – ale będzie dobrze. 
Łukasz – życzymy szybkiego powrotu do zdrowia !!!

Created with GIMP

Zdalny Rowerowy Rajd Majowkowy 2020

Możemy powiedzieć na początku, że… UDAŁO SIĘ !!!

Bo jak innymi słowy opisać chwilę, w której krótki pomysł jednego członka Aktywnego Stowarzyszenia zmienia się wpierw we wstępny zarys trasy, a po 10 minutach w wydarzenie na Facebook’u ?

Trochę z „potrzeby serca”, a trochę z tęsknoty za wspólnym jeżdżeniem połączyliśmy się w jeden duży peleton jadący tą samą trasa, tylko trochę rozciągnięty w czasie. I tym oto sposobem będąc w izolacji spowodowanej światową epidemią zdalnie połączyliśmy te nasze wszystkie przejazdy w jeden. 

Dziękujemy wszystkim, którzy się dołączyli. Tym, którzy przejechali zaproponowaną trasę, jak również i tym, którzy ją trochę zmienili jednak mając w pamięci, że „jedziemy wspólnie”… To dzięki wam miało to sens i umożliwiło chwilowe wyrwanie się z tej codziennej rutyny świata epoki koronawirusa.

Dziękujemy również Rafałowi, który te wszystkie nasze chwile uwiecznione fotografiami połączył w jeden film.

Życzymy wszystkim aby podczas Majówki 2021 można było już pojechać RAZEM, a tymczasem zapraszamy na film.

DSC08608a_20200201_163205

Noworoczne Spotkanie Rowerzystów

Po raz pierwszy Stowarzyszenie Bike Team Szydłowiec zorganizowało Noworoczne Spotkanie Rowerzystów. Relacja z tego wspaniałego wydarzenia dostępna na stronie www.rowerowyszydlowiec.pl.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

2020_01_rajdstyczniowy

Rowerowe przywitanie Nowego Roku 2020

Nowy, młodziutki Rok 2020 rozpieścił szydłowieckich rowerzystów cieplutką i słoneczną pogodą… jak co roku tradycyjnie spotkaliśmy się 1 stycznia o godzinie 12:00 na placu Rynek Wielki, aby świętować rozpoczęcie Nowego Roku jak również „wywietrzyć” głowy po zabawie sylwestrowej  … 14’tu pozytywnie zakręconych kolarzy wykręciło po minimum 30km na noworocznych licznikach.

Przy okazji wszystkim Aktywnym życzymy w Nowym Roku zdrowia, uśmiechu, dużej ilości przejechanych km, małej ilości awarii na drodze oraz bezpiecznych wyjazdów… Do Siego Roku 2020 !!!