Infrastruktura rowerowa oraz zrównoważony transport większości kojarzy się ze ścieżkami rowerowymi. Jednak pojęcie infrastruktury rowerowej jest zagadnieniem zdecydowaniem szerszym i obejmuje wszystkie aspekty traktowania roweru jako środka transportu, o których nie można zapomnieć, a należą do nich także wiaty, punkty serwisowe, specjalistyczne znaki i sygnalizacje drogowe oraz przede wszystkim stojaki rowerowe. 

W tym artykule chcemy poruszyć ten ostatni element, tak często traktowany przez samorządy i inwestorów drugoplanowo – a mający zdecydowany wpływ na popularność korzystania z rowerów. Nie można mówić o mieście przyjaznym dla rowerzystów – jeśli nie można w nim bezpiecznie pozostawić roweru, a stojaki rowerowe w rozumieniu samorządu lokalnego to przeważnie zdecydowanie co innego niż stojaki rowerowe o których myślą i których potrzebują rowerzyści. 

Rafał lubi malować… a nie mówimy tutaj o ścianach i sufitach wałkiem i farbą, choć czasem kolory pojawiają się i na tych elementach. Zachęcamy do obejrzenia prac Rafała, jak również do przeczytania krótkiego wywiadu, o tym skąd, jak i dlaczego pomysł na taką pasję.

Łącząc przyjemne z pożytecznym w połowie maja wybrałem się skosztować małopolskich specjałów serwowanych w formie tras rowerowych VeloMałopolska. Pod tym projektem znajdziemy kilka poważnych tras rowerowych o różnych nazwach, lecz połączonych jednym szyldem. Jedną z tych tras jest VeloDunajec, której miałem okazję spróbować w towarzystwie znawcy i przewodnika – Jarka…

Tylko u nas w szczerym wywiadzie Samiec Alfa odpowie na pytania o tym: Czy kręci? Dlaczego kręci? oraz Co go kręci? Wejdź, przeczytaj i zostań na dłużej, gdyż jego lekkie pióro i nieprawdopodobne historie potrafią uzależnić.

Internet obfituje w strony, blogi oraz vlogi o tematyce rowerowej, sprzętach, akcesoriach jak i szeroko pojętej turystyce rowerowej. Wybraliśmy wg nas najciekawsze propozycje, które niosą albo interesujące treści albo są one przedstawione w ciekawy sposób… Oczywiście katalog tych stron nie jest zamknięty i chętnie umieścimy Wasze propozycje. A tymczasem zachęcamy do lektury lub seansu.